Tråd vurdering:
  • 0 stemme(r) - 0 gennemsnitligt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktive danske jagtrejseselskaber ?
#1
Kære medskyldige

Jeg er blevet spurgt om lidt opdateret viden om, hvilke jagtrejseselskaber der er aktive nu. Jeg har en lidt ældre liste nedenfor. Er der nogen som kan bidrage til at kvalitetssikre listen og fortælle om selskaber der er aktive, men som ikke er med, eller om selskaber der står på listen, men som ikke er aktive mere og derfor skal slettes?


'Aurora Jagtrejser' <aurora@aurorajagtrejser.dk>;
'Bitsch Jagt' <bjarne@bitsch-jagt.dk>;
'Buhls Jagtrejser' <info@buhlsjagtrejser.dk>;
'Diana Hunting Tours' <info@diana.dk>;
Field and Forest Hunting Tours' <tl@fieldandforest.dk>;
Gamekeeper Hunting Tours' <hm@gamekeeper.dk>;
'Henning Olsen' <ho@buhlsjagtrejser.dk>;
'Holmelund Jagtrejser' <jan@holmelund-jagtrejser.dk>;
'Jagttours/Flemming Frøkjær' <flemming@jagttours.dk>;
'Jelling Jagtrejser' <info@jellingrejser.dk>;
'Kant Jagtrejser' <arne@kantjagtrejser.dk>;
'Korsholm Jagtrejser' <anders@korsholm.dk>;
'LB Jagtrejser' <lbjagtrejser@mail.dk>;
'Malver Jagtrejser' <lars.malver@mail.dk>;
'Nika Jagtrejser' <Nika@nikajagtrejser.dk>;
'Prohunt' <michael@prohunt-denmark.com>;
'Remodex Jagt' <info@remodex.dk>;
Hilsen Lasse

... Buy the best and cry once.
Svar
#2
Prius Hunting <info@prius.dk>
[Image: asgaard.gif]

Fordi jeg kan.
260 AI , 9.3x62

Svar
#3
@Lassescout

Det er da bare at tjekke på Rejsegarantifonden Big Grin 

Alle selskaber skal være medlem her og en del er medlem af Danske Jagtrejse arrangører.

Jeg forventer at der i løbet af efteråret bliver føjet endnu en til rejsegarantifonden.

Det er faktisk ulovligt at sælge og formidle rejser i DK uden at være medlem af rejsegarantifonden, overtrædelse kan straffes med bøde eller hæftestraf.

Mvh

Santo

Du mangler Amakulu Safaris og Matswani Jagtrejser.

Santo
Svar
#4
Globus Jagtrejser info@globusjagtrejser.dk
Mvh. Jakob

Svar
#5
(06-09-2018, 12:51 PM)LasseScout Skrev: Kære medskyldige

Jeg er blevet spurgt om lidt opdateret viden om, hvilke jagtrejseselskaber der er aktive nu. Jeg har en lidt ældre liste nedenfor. Er der nogen som kan bidrage til at kvalitetssikre listen og fortælle om selskaber der er aktive, men som ikke er med, eller om selskaber der står på listen, men som ikke er aktive mere og derfor skal slettes?


'Aurora Jagtrejser' <aurora@aurorajagtrejser.dk>;
'Bitsch Jagt' <bjarne@bitsch-jagt.dk>;
'Buhls Jagtrejser' <info@buhlsjagtrejser.dk>;
'Diana Hunting Tours' <info@diana.dk>;
Field and Forest Hunting Tours' <tl@fieldandforest.dk>;
Gamekeeper Hunting Tours' <hm@gamekeeper.dk>;
'Henning Olsen' <ho@buhlsjagtrejser.dk>;
'Holmelund Jagtrejser' <jan@holmelund-jagtrejser.dk>;
'Jagttours/Flemming Frøkjær' <flemming@jagttours.dk>;
'Jelling Jagtrejser' <info@jellingrejser.dk>;
'Kant Jagtrejser' <arne@kantjagtrejser.dk>;
'Korsholm Jagtrejser' <anders@korsholm.dk>;
'LB Jagtrejser' <lbjagtrejser@mail.dk>;
'Malver Jagtrejser' <lars.malver@mail.dk>;
'Nika Jagtrejser' <Nika@nikajagtrejser.dk>;
'Prohunt' <michael@prohunt-denmark.com>;
'Remodex Jagt' <info@remodex.dk>;

NC Jagt
Svar


Forum spring:


Brugere der kigge i denne tråd: 1 gæst(er)